Pokój postojowy

W obecnych czasach w większości powstają obiekty mieszkalne, mające podziemną halę garażową z wskazanymi przestrzeniami postojowymi. Takie rozwiązanie wiąże się z dylematem trzymania fantów, które normalnie leżałyby w garażu – rowerów czy dosłownie płynu do spryskiwaczy.
 
Wyjściem tego problemu jest pokój garażowy. W wielu przypadkach jest to  szafka na ogromnych nogach, zezwalająca na postawianie samochodu – wysokość nóżek pokoju postojowego jest regulowana, a zatem jest możliwość dostosować do różnych marek samochodów. Pokoik garażowy pozwala zmieścić uposażenie garaży, bez lęku o kradzież. W zdecydowanej większości przypadków również jest przeznaczony również jako pomieszczenie do przechowywania przedmiotów, w przypadku jeżeli nie posiadamy piwnicy.
 
W przypadku dużych miejsc parkingowych pod ziemią a ponadto większych przestrzeni postojowych, pokój garażowy też może mieć postać szafki o wys. dwóch m. – od podłogi. Takie rozwiązanie pozwala na jednocześnie trzymanie wyposażenia garaży oraz parkowanie auta. Fabrykanci pokoików postojowych oferują pokoje otwierane klasycznie przy użyciu podwójnych drzwi, oraz otwierane do góry z wykorzystaniem siłowników.
 
Dzięki boksom parkingowym, chowanie opon zimowych nie musi już być problemem w lokalu – jest możliwość je wygodnie chować w sali garażowej – co zwiększa dostępną rozległość użytkową domu. W dodatku, powiększa to wygodę kontrahenta – usługę pojazdu, jak przykładowo wlewanie płynów jest możliwość wykonać w hali parkingowej, bez konieczności wnoszenia z lokalu płynów czy niezbędnych rzeczy. W sytuacji przechowywania rowerów, niweluje to problem znoszenia roweru po schodach z lokalu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *