Młodziutki diabetyk

Pozostaję pod dużym wrażeniem, obserwując jak wciąż postępująca technologia pomaga udogadniać wam egzystencję w całkowicie różnych płaszczyznach. Tym ogromniejsze wrażenie, a z reguły radość wywołuje u mnie to, że jej postęp pozwolił, pozwala a także (mam nadzieję) będzie pozwalał w przyszłości, odmieniać formę osób bardzo chorych, a w krańcowych chwilach nawet ratować ich życie.

Nie jestem oczywiście profesjonalistą w zakresie leczenia, ani działów z nią spokrewnionych, jednak bez przyglądania się można zauważyć, jak stan ludzi cierpiących przez dolegliwość, ulega zmianie na lepsze. To co jakiś czas temu było uciążliwe, czymś z czym należy uparcie wojować, na dzień obecny dzięki innemu spoglądaniu na pewne aspekty, oraz umiejętności profilaktyki jest czymś, z czym idzie funkcjonować.

Przykładem, który najbardziej zwraca na siebie uwagę i wydaje mi się, że warto go przytoczyć będzie opowieść mojego przyjaciela, który choruje na cukrzycę. Marcin – ponieważ tak się nazywa, o własnej chorobie przekonał się w wieku siedmiu lat. Młodziutki wtedy diabetyk, otrzymał od lekarza kilka danych, które, szczerze mówiąc, nikogo nie nastawiłyby do dolegliwości dobrze. Możliwość fukcjonowania w nieprzerwanym stresie a także pod ścisłą kontrolą żywieniową była dla niego straszna. Tymczasem jest 2018 rok, a on żyje analogicznie jak każdy z nas.

Rozwój technologiczny sprawił, iż ma możliwość on nadzorować swój organizm na tyle starannie, że przypadłość nie jest w stanie w chwili obecnej zepsuć mu humoru. W dodatku, z zawodu jest sportowcem, co jakiś czas temu po tego typu wyroku, było czymś na 100% niemożliwym.

Autor: zestawy infuzyjne ACCU-CHEK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *