Wulkanizacja tradycyjnie dotyczyła obróbki kauczuku naturalnego siarką…

Wulkanizacja jest procesem chemicznym, wynalezionym przez Ch. Goodyeara, zastosowanym do utwardzania gumy. Tradycyjna wulkanizacja dotyczyła obróbki kauczuku naturalnego siarką oraz jest to najczęstszy wzór, jednakże definicja to stało się również otaczającym utwardzanie innych materiałów.
Wulkanizacja działa poprzez wytwarzanie poprzecznych połączeń pomiędzy odcinkami łańcucha polimeru, co owocuje zwiększoną trwałością i sztywnością, i innymi przemianami mechanicznych właściwości i elektrycznych wyrobu. Stanowczo najpopularniejsze techniki wulkanizacji zależą od siarki. Siarka sama w sobie jest wolnym środkiem wulkanizacyjnym i nie wulkanizuje syntetycznych. Przyspieszoną wulkanizację przeprowadza się przy wykorzystywaniu wszelakich substancji, które przerabiają kinetykę sieciowania . Serwis wulkanizacji to miejsce, które napawa się maksymalną popularnością w dzisiejszych czasach.

Oferta utwardzania jest dostosowany nie bez przyczyny do szosy a także użycia. Reaktywne miejsca – obszaryutwardzania – są allilowymi atomami wodoru. Te wiązania węgiel-wodór są sąsiadami z podwójnymi wiązaniami C-C. W momencie wulkanizacji poniektóre z owych wiązań węgiel-wodór są podstawiane łańcuchami atomów siarki, które wiążą się z obszarem utwardzania innego łańcucha polimeru. Mosty te zawierają od 1-go do kilku atomów. Liczebność atomów siarki w sieciowaniu mocno wpływa na właściwości fizyczne końcowego materiału gumowego. Sprzedaż opon wcześniej stosowanych jest dostępna w każdym mieście.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze komentarze