W informatycznym świecie sporą rolę odgrywają osobliwie brzmiące nazwy.

W informatycznym świecie ogromną rolę odgrywają dziwnie brzmiące nazwy. Dla początkującej osoby, to pewnie najbardziej niejasna terminologia. Przeważnie jest to połączenie nie mających sensu słów z nazwami angielskiego pochodzenia i symbolami złożonych z liczb i cyfr. Skomputeryzowanie społeczeństwa sprawiło, iż na dzień dzisiejszy używamy ich na co dzień i dobrze nam z tym.

Technologia poszła ostatnio do przodu i obecnie m.in. dzięki zasługom organizacji Kompix, możemy działać sprawniej oraz dużo szybciej niż dawniej, Comarch ERP Optima dysponuje wieloma dodatkami, jak choćby Comarch ERP Altum. Bez wątpienia głosi to wielu ludziom mniej więcej to samo, co chińskie znaczki, to znaczy kompletnie nic. Chociaż komputerowcy bardzo dobrze wiedzą, o co chodzi. Nie należą do tej partii ludzkości, która z nazw informatycznych ogarnia wyłącznie Windows XP i Windows 10.

Postępy w informatyce przyniosły również bezmiar korzystnych rezultatów. Przede wszystkim pomógł opanować terroryzm (chociaż niestety przyczynił się też do rozwoju cyberterroryzmu), dał możliwość rozwoju rozważań naukowych oraz o wiele pomniejszył biurokrację w wielu dziedzinach społecznego życia, państwowego i osobistego. Doprowadził również do rozkwitu społeczności wirtualnych, które działają na społecznościowych serwisach.

Pośród niebezpieczeństw, jakie przynosi ze sobą innowacyjna technologia, oprócz cyberprzestępczości działa także odosobnienie — w szczególności młodych — ludzi. Rodzi to rozwody oraz różne rodzinne tragedie. Jednakże przy takim znacznym stosowaniu informatyki, da się powiedzieć, iż osiągnięto sukces technologiczny na światową skalę. Komputery wspomagają osoby zrealizować swe własne zamiary, a osoby nie zawsze dobrze je wykorzystują.

Najnowsze osiągnięcia w tej branży łączą się z akcjami humanitarnymi, jakie były przeprowadzone na calutkim świecie w związku z żywiołowymi klęskami. Za pomocą nawigatora GPS oraz szczególnego systemu analizującego pogodę można było zrobić akcje pomocowe zanim jeszcze doszło do klęski. Także mapy do tych działań zostały stworzone za pomocą współczesnego oprogramowania GIS, co w znacznym stopniu przyspieszyło proces przygotowawczy.

Widzimy więc, że nie ma potrzeby obwiniać za niepożądane skutki informatycznego rozwoju ani partnera Comarch, ani firmy Microsoft, ani żadnych innych firm. Tę winę posiadają niektórzy użytkownicy, do tego nieliczni. Licencje wszelakich programów zaznaczają, iż obciążenie za złe korzystanie z aplikacji, ponosi konsument.

Technologiczny postęp, to wielkie dobrodziejstwo, lecz też wyzwanie dla korzystających z niego ludzi. Trzeba pamiętać o pilnowaniu reguł etyki w sieci oraz używając przeróżnych aplikacji i w szerokim zakresie rozumianych komputerowych narzędzi. Rzeczywistość wirtualna wymaga tego samego traktowania jak świat realny. Różnica wydaje się być tylko taka, że w wirtualnym świecie posiadamy wrażenie, że panują tu inne reguły. Jednakże jest to tylko iluzja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *