Wszelki botanik wiąże się z praktycznie wiecznie trwającymi czynnościami porządkowymi.

Zadbany ogródek potrzebuje ogromu roboty.
Każdy ogród łączy się z praktycznie nigdy niekończącymi działaniami porządkowymi. Zielsko należy wyrywać cyklicznie, żeby nie zarosły posprzątanych przez nas miejsc. W wszelkim ogródku czasem się zdarza, iż ozdobne roślinki usychają. Je także musimy powyrywać oraz zastąpić nowymi. Jeżeli mamy drzewka, zachodzi niezbędność regularnego ich przycinania. Musimy pamiętać, aby krzaki, które się rozrastają, nie weszły na poszczególne dróżki, a one z kolei nie pokryły się trawą. Pielęgnacja ogrodu, to robota prawie że przez cały rok. Rozpoczyna się wiosną i na ogół kończy zaraz przed nadejściem zimy.
Większość zadań, to sadzenie roślin, układanie ich, podlewanie i nawożenie. Ale czym byłby botanik bez przewodniej myśli ogrodnika o jego wykorzystaniu? Każda kompozycja musiałaby posiadać własne miejsce. Rośliny powinny separować zauważalne przestrzenie, a grunt pod roślinkami oraz dookoła warto obłożyć. Kamień ogrodowy jest w tym niezwykle pomocny.
Możemy za pomocą niego stworzyć kolorowe pola, oznakować koniec lub początek kompozycji, a również użyć jako materiału okrywowego. Pozwoli nam to ustrzec się od dodatkowego pielenia, czy także przycinania trawy w przestrzeniach, gdzie nie mamy zamiaru siać roślin. Świetnie w takiej roli sprawdzą się fascynujące oraz niedrogie otoczaki.

Łatwe chodzenie po ogródku gwarantują ścieżki. Kostka granitowa, to znakomity budulec bruku, lecz i właśnie takich ścieżek ogrodowych. Prezentują się one nadzwyczaj gustownie oraz są niesłychanie długotrwałe.

Więcej: otoczaki hurt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *