Stworzenie zapasowej kopii przy użyciu danych mobilnych

Zapasowa kopia zdjęć, to usługa stwarzania kopii zapasowej zdjęć oraz filmów, które są zapisywane w biblioteczce Zdjęć Google.

Wykonanie zapasowej kopii jest świetną funkcją urządzeń z Androidem, bo umożliwia konkretne magazynowanie plików.

W zamiarze wykonania zapasowej kopii trzeba otworzyć aplikację na telefonie z Androidem. Następnie trzeba się zalogować na konto Google, wcisnąć Menu, wybrać ustawienia, przejść do kategorii „kopia zapasowa i synchronizacja” i włączyć lub wyłączyć kopię zapasową i synchronizację.

Istnieje wybór ustawień kopii zapasowych, jak np.:
– zmiana jakości zdjęcia,
– stworzenie kopii zapasowej za pośrednictwem mobilnej transmisji danych,
– zrobienie kopii katalogów,
– wybór konta Google, na którym będą trzymane kopie zapasowe fotografii i pozostałych pliczków.

Istnieje także możność zobaczenia stanu kopii zapasowej. Żeby zobaczyć stan kopii powinno się uruchomić aplikację „Zdjęcia Google” oraz sprawdzić dane widniejące u góry ekranu.

W celu sprawdzenia, czy wybrane zdjęcie ma już kopię zapasową, należy zaznaczyć zdjęcie i zobaczyć, czy wyświetla się informacja o możliwości utworzenia kopii zapasowej. Jeśli taka informacja się nie wyświetla, to znaczy, że konkretny plik został już wysłany do zapasowej kopii.

Za pośrednictwem kopii zapasowej da się przywrócić dane i ustawienia na inne urządzenie z Androidem. Przywracanie zdjęć oraz pozostałych danych, przez tą funkcję, pełni dużą wygodę dla odbiorców.

Źródło: kopia zapasowa ios

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *