Płyty stropowe opierane są na dolnych stopkach dwuetowników stalowych

Aktualnie na rynku nie brakuje różnorodnych surowców budowlanych, dzięki którym budowlane prace przebiegają sprawnie i szybko. Wśród dużej liczby z nich ogromną popularnością oraz powszechnym użytkowaniem wyróżniają się płyty stropowe wps.

Te płyty stanowią odmianę stropów gęstożebrowych, w jakich nośnymi żebrami są najczęściej dwuteowe belki stalowe, jednak wypełnienie pełnią betonowe płyty wps. Te płyty to prefabrykowany element z betonu stworzony|są prefabrykowanym elementem z betonu wykonanym na bazie kruszyw lekkich ze zbrojeniem stalowym.

Wykorzystanie tych produktów budowlanych jest uniwersalne. W decydującej mierze te płyty są stworzone do wykonywania stropów belkowo-płytowych, w których służą jako elementy który wypełniają międzystalowe belki stropowe.

Sporo inwestorów używa ich w czasie odnawiania a także modernizowania różnorodnych pomieszczeń, gdzie często zastępują obecny tam drewniany strop.

Tego rodzaju stropowe płyty opierane są na dolnych stopkach dwuetowników stalowych. Po rozmieszczeniu tego produktu na półkach dolnych belek, przestrzeń pomiędzy dwuteownikami wypełniona jest materiałem o małej wadze, zwykle w postaci ciepłochronnego keramzytu, na który to wylewana jest potem betonowa warstwa.

W czasie wykonywania stropów z owego typu płyt trzeba przestrzegać paru ważnych reguł:

– układ oraz numery stalowych belek stropu powinny być niezwłocznie właściwe z projektem

– przestrzenie pomiędzy osiami belek stalowych, w zależności od numeracji belek a także rodzajów WPS, muszą być niezwłocznie zgodne z regułami,

– płyty musimy ułożyć koniecznie obok siebie

– po rozmieszczeniu płyt styki obecne pomiędzy skrajnymi podłużnymi żebrami płyty trzeba wypełnić betonem, jednak styki między płytami a środkiem belek, nieco rzadszą zaprawą cementową

– belki stropu trzeba zawsze betonować w taki sposób, aby usztywnić strop

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *