Płukanka do włosów z kawy

Wspaniałe, zadbane włosy mogą stać się Twoją wizytówką.Ale, aby takie się stały masz obowiązek skupić się na ich dobrej pielęgnacji.

Pewnym z surowców wykorzystywanym przy kosmetyki włosów to kawa.Dla kogoś potrafi być to duże zaskoczenie, ponieważ kawa kojarzona jest tylko z substancją o pięknym zapachu oraz energetycznym działaniu.

Natomiast ma swoje użycie również w kosmetyce. Najczęściej używana jest w postaci peelingu na skórę.

Kawa do włosów posiada naprawdę szczególnie dobre działanie, toteż warto ją użyć jako składnik swojej rutyny w pielęgnacji. Kluczowy sposób, w który da się ją wykorzystać, to peeling z kawy na włosy. Bardzo skutecznie oczyszcza włosy i skórę na głowie. Najlepiej za jej pomocą wykonać masaż włosów, który pobudzi krążenie, pobudza cebulki, co sprawi, iż włosy szybciej urosną. Po takim zabiegu należy dokładnie wyczyścić włosy z resztek ziarenek kawy. Peeling taki należy robić raz na tydzień.

Drugi sposób, to zastosowanie maseczki z kawy do włosów. Kawa wygładza oraz nabłyszcza włosy, które od razu wydają się zdrowsze i piękniejsze. Kawę można także wykorzystać w formie płukanki, która może subtelnie zciemnić włosy o jeden ton. Przez to też jest polecana dla szatynek i brunetek, natomiast nie polecana u blondynek.

Następny sposób, to użycie kawy, dodatkowo do odżywki lub szamponu. Będzie ich doskonałym pomocnikiem dzięki funkcjom nawilżającym i wygładzającym. Możemy również wykonać swój produkt z kawy bazując na hydrolacie, który będzie działał jako mgiełka nawilżająca.

Autor: olej marula właściwości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *